Що таке москітна сітка і навіщо вона потрібна

Здавалося б, москітна сітка потрібна для захисту від мух і комарів, проте вона може захищати від пилу і пилку, вірусів і плесен. Які бувають москітні сітки – обговоримо трохи згодом.
Основні функції та переваги
- Стандартна сіточка призначена лише для захисту від комах, перевага – доступна ціна.
- Антипилова додатково фільтрує повітря затримуючи пил та шкідливі домішки. Москітки Антипил преміум класу здатні затримувати віруси, алергени та плісняву, перевагу для алергіків.
- Для любителів тварин розроблені спеціальні матеріали, які не бояться гострих іклів і пазурів, їхня перевага в тому, що вони довго служити, а улюблена тварина не випаде з вікна.
- Тип москітних сіток Невидимка не закриває вигляд із віконця, її перевага також у тому, що вона добре пропускає у приміщення свіже повітря.
Критерії якості москітних сіток
Види сіток на вікна дають можливість підібрати для себе найкращий варіант, проте якість це також важливий критерій. Не рекомендуємо купувати вироби із пластикового полотна, воно дуже швидко прийде в непридатність і зруйнується. Тонкий профіль, з якого робиться рама, призведе до того, що через час геометрія виробу буде порушена і через це з’являться щілини. Загалом дешева, неякісна москітка вийде дорожче, бо дуже швидко вам її доведеться замінити, тому утримайтеся від покупки у сумнівного продавця.
Основні типи конструкцій москітних сіток
Типів москітних сіток дуже багато, їх кількість поступово збільшується. 2022-го року ми випустили ще один ексклюзивний тип — жалюзі від комарів, ми розповімо про них, але давайте по порядку:
Рамкові москітні сітки
Види москітної сітки з алюмінієвої рамки:
- Внутрішня сітка, встановлюється всередині вікна і кріпиться на неї. незручно знімати і ставити назад, а також кронштейни перетискають ущільнювач, що негативно позначається на герметичності вікна в майбутньому.
- Внутрішня вставна москітна сітка, найпопулярніша модель її форма профілю виключає щілини, вона не має куточків, що часто ламаються, і досить витончено виглядає.
- Зовнішня рамкова сітка (зовнішня) встановлюється взовні. Кишені бувають пластикові та залізні. Для встановлення сіточку необхідно вивести надвір і потім завести в кишені — робити це потрібно акуратно. Таке рішення від комах буде дешевшим, але мінусом є те, що раму вікна доведеться продірявити шурупами з вулиці, а також часті випадки випадання, її викидає з кишень сильний вітер.
- Рамкова дверна сітка — хороший варіант Проти комаряна сітка на петлях має ручку та засувку курця, для фіксування при закритті, також забезпечується посередині поперечною перекладиною для жорсткості.
Види москітної сітки з рамки: Алюмінієві рамкові, їх фарбують порошковою фарбою в різні кольори, а також обклеюють спеціальною плівкою з декором під дерево, наслідуючи ламіновані та дерев’яні вікна. Рамкові сітки від комах на пластикові вікна купити ви зможете скрізь, багато виробників в Україні.

Рулонні москітні сітки
Рулонні або ролетні сітки, це формат преміум класу. Принцип такий, полотно зберігається намотаною на стрижень усередині короба, який захищає від ультрафіолету, дощу та снігу. При необхідності потягнувши полотно за ручку, яка їздить по напрямних, закриваємо проріз від комах. Якщо полотно потрібно знову сховати – виштовхуємо ручку і воно автоматично, плавно намотуючи на стрижень, ховається в коробі.
Варіанти москітних сіток ролетного типу розрізняються формою ручки, напрямними та розмірами коробів, у різних виробників різні конфігурації, але принцип роботи один.

Дверні москітні сітки
Дверна на магнітах. Найпопулярніша і найпопулярніша. Ця антикомаринна система не має жорсткого каркаса, не має ручок та замків, вона більше схожа на фіранку, яка зачиняє двері. Дверна сітка зроблена з двох так званих магнітних шторок, ці шторки кріпляться на лутку дверей по периметру, а між собою з’єднуються за рахунок магнітів. Розсуваючи в сторони москітні шторки ви проходите крізь них, і вони автоматично закриваються за рахунок того, що магніти притягуються до один одного. Зв’язок магнітів достатній, щоб шторки не відкривалися від вітру, але при цьому вони легко розмикаються коли ви проходите крізь неї, головне, що стулки закриваються відразу за вашою спиною, не даючи можливість залетіти комахою в приміщення. Для домашніх тварин магнітна шторка також не буде на заваді.
В Україні є 2 варіанти шторок на магніті:
Китайська магнітна фіранка для дверей продається в декількох стандартних розмірах, 2000*1000 мм, 2100*900 мм, 2200*850 мм і т.п. Китайські шторки кольорові, вони доступні у 6 кольорах (чорний, коричневий, червоний, синій, зелений, бежевий). Магнітні сіточки комплектуються по-різному, одні бренди доповідають гвоздики для кріплення, інші — шматочки скотчу, сітки дорожчі комплектують і тим, і іншим. Деякі китайські виробники додають смугу бахроми, для прикраси верхньої частини сітки. Само полотно в основному зроблено з пластику або гуми, магніти шматочками розміщують по кілька штук на всю висоту.
Потрібно зазначити, що китайські прототипи в 90% випадків сумнівної якості та незрозумілої комплектації, радимо уточнювати при покупці у продавця всі нюанси, тому що можлива невідповідність картинки та факту. На жаль, китайські продукти, як і раніше, здебільшого виробляються недбало, в гонці за кількістю.

Українська москітна сітка для дверей Clip-on (на магнітах) Ця модель виробляється у Дніпрі, в Україні єдиним її виробником є ”ММС”. Конструктив магнітних стулок класичний – дві москітні шторки зі смугами магнітів кріпляться у дверному отворі та закривають приміщення від комах, птахів, дощу та сміття, але при цьому не перешкоджають проходу крізь них людину чи домашніх вихованців. Однак між китайськими та українськими сітками є глобальна різниця.
Магнітні Clip-on виробляються за розміром отвору, індивідуально, магнітні смуги у них цілісні та розташовані по всій висоті виробу, що виключає щілини. Магніти прогумовані, не бояться води, спеки та морозів. Стулки закриваються внахлест, їх не розчепить навіть сильний вітер, щілини також відсутні. Виріб кріпиться на німецький скотч по всьому периметру, але пристібається і відстібається за рахунок багаторазового текстильного застібки, тому цю сітку легко і зручно знімати для прання або зберігання. Сама текстильна застібка, яка йде за контуром сітки — чорного кольору, але за бажання ви можете замовити її в будь-якому кольорі, під колір дверей або вашого інтер’єру, в каталозі більше 100 різних кольорів та відтінків.
Також, цей товар можна замовити з полотном Антипил, воно захистить не тільки від комарів і мух, а й від дрібного пилу та пилку, в якому знаходяться алергени, що заважають жити алергікам. Штора для дверей Clip-on виготовляється дніпропетровськими майстрами з якісних матеріалів. Вона має безліч сфер застосування: будинки, квартири, дачі та веранди, кафе та ресторани, виробництва та складські приміщення. Слід зазначити, що виміри та монтаж досить прості і не вимагають навичок та інструменту. Щодо довговічності, то сітки у форматі фіранки на двері можуть прослужити кілька сезонів, залежно від того, як часто і наскільки акуратно ними користуються.

Дверна Жалюзі Clip-on. Продукт, на який взимку 2022 року наша компанія отримала патент на виробництво та автоматично ексклюзивне право виготовлення в Україні. Тому ви захищені від підробок та копій. Українська антимоскітна мережа названа Жалюзі Clip-on, т.к. має форму звичайних тканинних віконних вертикальних жалюзі, з єдиною відмінністю, смуги не розсуваються, вони пришиті до верхньої горизонталі.
«Жалюзі» зроблені з протимоскітних ламелей, які насунуті на один одного внахлест, для позбавлення від щілин, вгорі ламелі жорстко закріплені і звисають вільно вниз, утворюючи при цьому перешкоду для сонячних променів, допитливих очей, комах, птахів та тварин. При цьому проходити крізь неї не важко, ламелі розсуваються і пропускають, автоматично вирівнюючись за спиною і знову закриваючи прохід. Цей продукт також цікавий тим, що він може бути абсолютно будь-яких та дуже великих розмірів. Жалюзі може закривати від комарів та пилу в’їзди до СТО, складські приміщення, кафе та ресторани, виробничі приміщення, входи, виходи та переходи у харчовій промисловості, магазинах. Дверні Жалюзі також можуть використовуватися на дачних верандах та літніх кухнях, у сараях та навіть на воротах.
Зміцнюються “жалюзі” за допомогою тканинної застібки (стрічка-липучка). Стрічка липучка може бути будь-якого кольору на замовлення, у каталозі понад 100 кольорів. Звичайно, смуги все одно мають між собою невеликі щілини, тому якщо вам потрібний максимальний захист від комах, то ми вам рекомендуємо розглянути ні сітки на магніті, які описані вище і на нашому сайті є в різних варіаціях.
Види москітних сіток розсувного типу:

Розсувні москітні системи
Розсувна сітка слайдинга являє собою каркас, який їздить по напрямних. Принцип схожий на розсувну віконну систему, рама рухається в різні боки по монорейці, відкриваючи і закриваючи прохід, при цьому дверей розсувна система не потребує, вона кріпиться безпосередньо в отвір. Розсувка актуальна для великих прорізів, вона елегантна і водночас надійна.
Москітні сітки види – найчастіше питання, і конструкція, що розкладається, найрідкісніший вид, тому що по-перше, найдорожчий, по-друге складно проектований, і по-третє, складний в установці, до того ж в ідеалі краще планувати цей продукт разом з вікнами, фасадом в цілому, щоб врахувати всі нюанси.

Москітні сітки пліссе
Москітна сітка Плісе. “Гармошка” з плісованим полотном. У закритому стані полотно складається гармошкою у спеціальному пазі так, що його не видно. Коли потрібно закрити проріз, необхідно потягнути за ручку. Розсуваючись вздовж напрямних полотно натягується у площині. Пліс можна використовувати як на балконних дверях так і закривати нею величезні прорізи терас кафе або дачних веранд. Такі види москітних сіток для вікон також можна використовувати. Розсувна Плісе гідно виглядає, вона практична і дуже зручна.
Види москітних сіток для пластикових вікон особливо не різні з дверними сітками, практично всі варіанти можна поставити як на вікно, так і на двері.
Види кріплення москітних сіток
Особливості різних типів кріплень:
- стрічка-липучка – зручне кріплення магнітних та безкаркасних віконних сіточек, гачки впиваються в м’яку основу та утримують виріб у отворі;
- кишені та Z-подібні кронштейни – кріплення рамкових виробів;
- плунжери – більш просунуте кріплення преміум сегмента, це затвори, які працюють за допомогою пружини, для зручності користування;
- розсувки та Плісе кріпляться на саморізи.
Переваги та недоліки кріплень
Кріплення | Перевага | Недоліки |
Z-подібні кронштейни | Надійна фіксація у отворі. | Кронштейн перетискає та псує ущільнювач вікна. Повертати його вкрай важко та незручно. Швидко зняти не вдасться. З часом може поржавіти. |
Кишеньки | Простий і дешевий спосіб кріплення. | Кишеньки кріпляться на саморізи, потрібно робити отвори у вікні. Монтаж зовні вікна. Кріплення не є надійним, виріб може зірвати сильним вітром. Бувають щілини між вікном та конструкцією. |
Плунжери | Клямки з пружинами зручні у використанні, вони надійні і акуратно виглядають. | Перетискає та псує ущільнювач вікна. Висока ціна. |
Матеріали москітних полотен

Звичайне полотно від москітів має розміри 10*10 мм, виготовлене з матеріалу фіберглас (високоякісне скловолокно), який не боїться води, ультрафіолету, холоду та спеки, залишається еластичним на довгі роки. Полотна від москітів Fiberglass з ПВХ покриттям, в основному китайського виробництва, широко використовуються у виробництві, досить якісні та довговічні.
До речі, звичайна москітна сітка види теж має, китайські виробники роблять цю стеку кожен по своєму, експериментують на складі нитки, методах виробництва. Перед тим, як замовити партію в рулонах, ми беремо полотно на “пробу”.

Полотно Антипил виробляють різні компанії, їх продукт можна класифікувати за здатністю фільтрувати повітря. Найпростіші протимоскітні Антипили борються з дрібними комахами, пилом і пилком, за рахунок зменшеного в кілька разів осередку. Не пропускаючи в приміщення пилок, вона автоматично захищає людей від алергенів. Антипил Clip-on має підвищений захист, т.к. її комірка зменшена в 2-3 рази і розділена по діагоналі додатковою ниткою. А також, вона має здатність накопичувати в собі побутову статичну напругу, яка як магніт збирає на собі весь дрібний пил, ворс і пилок, тим самим не пропускаючи їх у приміщення.

Цей тип також називають Антикот і Антикіготь, і він призначений для безпеки тварин, щоб ті не випали або не втекли через вікно, а також Антикішка захищена від самих тварин, щоб вони не порвали і не погризли її. Антикішка на вікно – це рамковий каркас, з класичним конструктивом, але посиленими кріпленнями та спеціальним полотном. Полотно, за бажанням, додатково фіксується в рамці накладними пластинами для захисту від випадання великих тварин, які можуть вирвати або повиснути на полотні та випасти з вікна. Алюмінієвий рамковий профіль для антикішки зазвичай вибирається більш надійний, товстостінний. В Україні існує 2 види москітного полотна Антикішка — металеве та нейлонове.
Металеве полотно Антикот максимально міцне, воно виготовляється із спеціального алюмінію, не боїться води та перепаду температур, полотно світло-сірого металевого кольору з ледь помітним золотистим відтінком. Обсяг осередку типовий, т.к. ця сітка також захищає ваше приміщення від комарів та інших комах. Така сітка на вікна для котів швидше розрахована для великих тварин (кішок та собак), які періодично хочуть втекти. Але перед покупкою вивчіть уважно обидва варіанти. Металеве полотно не має ідеального натягу, і воно створене звичайним переплетенням, тому теоретично, в місцях де тварина захоче його порвати прутики роз’їдуться в сторони, але їх легко можна буде поправити, і це єдині недоліки металевої Антикішки.
Другий варіант захисту від тварин і комарів — це Нейлонове полотно. Нейлонова Антикішка зроблена зі спеціальних нейлонових прутиків, які спаяні на перетинах, тобто їх неможливо розсунути. Нейлонові прутики покриті шаром гуми, тому саме полотно м’яке, про нього неможливо подряпатися або порізатися, воно не горить і не підтримує горіння і звичайно не боїться води та морозів. У цього полотна гарний натяг, провисання не буде, і розмір осередку стандартний, комара не пропустить. Колір полотна приємний, світло-сірий. Єдиний мінус це товщина прутиків, вона в 2 рази товстіша ніж у звичайної сітки, і звичайно Антикот не так буде переглядатися як класична рамна, але тут вже потрібно визначитися що важливіше, функціонал антикішки або вид з вікна.

– Антимошка
Це одна з назв Антипилу, Антипилки, будь-яке москітне полотно з такою назвою має полотно з дрібним осередком, в яке відповідно не пролізе навіть найдрібніша комаха. Які популярні сітки на вікна види – так, скажемо чесно Антимошка та Антипил – це топ продажів, різниця в них лише в тому, що остання є вже повітряним фільтром, а перша це в першу чергу боротьба з мурашками, що літають, мошкарею та дрібними комарами.
Антимошка це круто!

– Протиалергенні матеріали
Компанія Poll-Tex розробила спеціальний склад волокна (з якого плететься нитка), він має високу здатність накопичення статичної напруги. Полотно Полотно Poll-Tex зроблено з такої спеціальної нитки, яка максимально притягує до себе і затримує всі мікрочастинки пилу, пилку та алергенів. Осередки також менші за стандарт і мають приплюснуту форму, щоб повітря, що проходить крізь них, було максимально близько до ниток і фільтрувалося статикою. Антипил Poll-Tex має характерний темно-сірий колір, приємний на дотик і входить у середній ціновий сегмент.
Напевно одна з найвідоміших, дорогих, але максимально ефективних варіацій — протимоскітний антипилок
Respilon Air не пропускає воду, ви будете захищені також від косого дощу, проте повітря вільно проходить крізь неї і приміщення завжди буде добре провітрене.
Як вибрати відповідну москітну сітку
Критерії вибору під конкретні завдання
- вивчаємо всі види москітних сіток;
- потім, починаємо з вибору полотна, краще багатофункціонального типу Антипил;
- визначаємося з типом рами;
- підбираємо хороші кріплення.
На що звернути увагу при покупці
- різновиди москітних сіток;
- відомі бренди;
- вартість доставки;
- досвід виробника.
Типові помилки під час вибору
- не правильні виміри отвору
- економія на всьому
Встановлення та обслуговування москітних сіток
Особливості монтажу різних типів сіток
Різні види москітних сіток на пластикові вікна дозволяють установку на будь-який проріз, вам потрібно тільки визначитися, ви хочете зробити монтаж самостійно або викликатимете майстра. У процесі покупки, заздалегідь, потрібно точно знати, чи можна встановити обраний варіант на ваш отвір, про це повинен впевнено сказати виробник.
Правила догляду та очищення
Особливого відходу перешкоди від мух і комарів не потребують, але т.к. на них рясно осідає пил і бруд із вулиці, звичайно мити їх потрібно не рідше одного разу на рік. Якщо ви дбаєте про здоров’я і хочете дихати тільки свіжим повітрям, порадимо тоді мити полотна під струменем води 1 раз на місяць.
Сезонне обслуговування
Чи потрібно москітну сітку прибирати на зиму? В ідеалі – так. При цьому ви продовжите термін служби, проте взимку вона також корисна, під час провітрювання захистить від сильного вітру і снігу. Види москітних сіток для вікон різні, деякі з них перешкоджають протягам та захищають від косого дощу.
Часті питання
Нас часто запитують клієнти, москітні сітки на вікна, види які найкращі? Відповіді неоднозначної немає, ми завжди розглядаємо кожен випадок індивідуально та підбираємо найкращий варіант. І це чудово, що сьогодні москітна сітка на вікно має різні види і можна вибрати, також як ми вибираємо собі одяг!